Day 02. - Oblíbená jídla a pití

23. srpna 2015 v 15:01 | posted by Niki |  DIARY
Takže úkol dnešního dne je napsat oblíbená jídla a pití. Tak jídel dám 10 a pití 5. Jídla rozdělím na ty, co znám z Česka a co znám tady z Řecka. Takže začneme jídlem. Přidám vám k tomu vždy i fotky. :-)

ČESKÁ JÍDLA
1. POLÉVKYPolévky a to jakékoliv! Miluju polívky, mohla bych je jíst denně a pořád. Miluj od vývarů, přes porkovou, kvetakovou, gulašovou, kulajdu, houbovou. Jednoduše všechny! Neexistuje snad polívka, kterou bych neměla ráda nebo ji nejedla.

2. Moravský vrabec, zelí, knedlík
Tohle jídlo miluju, mám ho jako klasické české jídlo a fkt ho miluju ať už verze se špenátel a nebo verze se zelím. Pamatuju si, že tak před třema nebo dvouma rokama jsem toho jídlo musela mít opravdu alespoň jednou denně.

3. Guláš
Gulášek...klasické české jídlo, který fakt miluju. S knedlíčkama houskovýma, masíčko. Tohle jsou jídla, která bych mohla jíst denně. Miluju je a zvlášť teď v době,kdy nežiju v čechách.

4. Svíčková
Další typické české jídlo. Výbrornáomáčka, kterou od mala naprosto miluju. Dokážu jí jíst tejden v kuse. Fakt výborná věc. A stejně ty český jídla jsou prostě super!! :-)

5. Ovocné knedlíky
Ovocný knedlíky...uplně super letní jídlo. Ať už jahodový, meruňkový, švestkový nebo borůvkový. Miluju je s máslíčkem, cukrem a kysanou smetanou nebo s bílým jogurtem.

6. Bramborový salát s kuřecím rízkem
Tohle vánoční jídlo, když jím, tak mám pocit, že jsou Vánoce! Výborný jídlo...bramborovýsalám můžu jíst samotný a když mám k tomu ještě kuřecí řízeček, tak to je pecka! :-)

7.
A klasická kuřecí směs s ráží. Pokud je dělaná z kuřecích prsů, tak to miluju uplně hrozně! Věc, kterou nikdy nepohrdnu! :-)

ŘECKÁ JÍDLA
8. Souvlaki
Řecké jídlo jménem souvlaki. Peo řeky typicke. Jsou v něm takové masové spízy z mletého masa, salát, rajče, okurka, cibulka, dresing, pita chleba a nekdy i hranolky. Výborný jídlo, který si fakt dávám ráda!

9. Řecký salát
Řecký salát...podává se téměř ke každému a nebo před každým jídlem v restauraci. Jsou v něm rajčata, paprika, okurka, olivy, cibule, sýr feta, olivový olej a lehve koření.

10. Mořské plody
Mořské plody...já jsem vybrala obrázek mušlí, které mám strašně ráda a nejradši s hořčičnou omáčkou. Dál krevetky, calamari a nebo chobotnice. Všechny tyhle jídla miluju. Ale dokud jsem je neochutnala, říkala jsem fuj :D

Tak a teď jdeme k pití:
1. Džus
Džus miluju...nejradši mám pomerančovej a nebo jabkovej. Jiné moc nemusím, ale dám si klidně i třešňový. A nejradši 100% :-)

2. Coca Cola
Klasická Coca Cola. Každý jí zná, většina lidí říká, že jí rádo nemá, ale přitom by jí nejradši pili na litry :-)) Já jí miluju a když je někde v mém okolí, tak si jí dám ráda.

3. Voda
Voda...pijují nejčastěji a vlastně pořád. Protože tu máme strašný vedro téměř neustále, takže jí piju fakt hodně a téměř pořád. Ať už balenou a nebo ze sodobaru. :-)

4. Heřmánkový čaj
Heřmánkový čaj miluju pít večer a i přes den, ale přes den si hodávám jen v zimě. Vlastně celkově častěji ho piju v zimě a po večerech například u televize nebo u PC. Mám moc ráda i mátový, ale heřmánkový mám nejradši.

5. Ledový čaj
No a ledový čaj. Jsem schopná ho také pít pořád. Mám ho strašně ráda. Nejradši mám broskvový a s ledem. Mńam mňam mňam!

Takže! Tady je seznam mých oblíbených jídel a pití. A jaké jsou ty vaše?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2015 | NIKIMAKRI